Basında Vatan İş Sağlığı ve Güvenliği

Vatan İSG

Basında - Sungurlu Belediyesinde Seminer

12 Aralık 2017, Salı, 12:17

Çorum’un Sungurlu Belediyesi Temizlik ihalesi kapsamında hizmet veren yüklenici firma, temizlik personeli için “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitim semineri düzenledi. Sungurlu Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitim seminerine katılan tüm temizlik personeline iş güvenliği hekimi Gökhan Şahin ve A sınıfı iş güvenliği uzmanı Özgür Sezen tarafından bilgilendirildi. İşçi hayatının her şeyden daha önemli olduğuna vurgu yapılan seminerde, özellikle iş kazalarını önleme konularında alınacak tedbirler anlatıldı.

Detaylı Bilgi
Vatan İSG

Elazığ Belediyesi’nde İş Sağlığı Ve Güvenliği Toplantıları Devam Ediyor

13 Ekim 2014, Pazartesi, 11:11

Toplantıya konuşmacı olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan Emekli İş Güvenliği Baş Müfettişi Nafiz Yıldırım katıldı. Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya Elazığ Belediye Başkan Vekili Mustafa Asım Nazırlı, Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, İş Güvenliği Uzmanı Özden Kızıloğlu, İş Yeri Hekimi Dr. Ahmet Polat ve Belediye personelleri katıldı. “Türkiye’de iş sağlığı ve güvenliği pek ilgi duyulan bir husus değil” diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan Emekli İş Güvenliği Baş Müfettişi Nafiz Yıldırım, Türkiye’de ücret eksikliğinden dolayı yıllarca grevler ve olaylar olduğunu ama hiç kimsenin en aziz varlığı olan canı için, can güvenliği için herhangi bir eylemde bulunmadığının altını çizdi. Türkiye’de iş kazalarından dolayı kayıpların son zamanlarda gittikçe artmaya başladığını belirten Yıldırım, özellikle Soma maden faciasından sonra iş güvenliğinin daha da anlaşılmaya başlandığını ifade etti. Yıldırım, 6331 sayılı kanun gereği iş yerlerinde çalışanların iş sağlığı ve güvenliğinin 2016 yılının Temmuz ayında Kamu Kurumları da dâhil tüm çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında olacağını söyledi.

Detaylı Bilgi
Vatan İSG

Tavşanlı Belediye Çalışanlarına İş Güvenliği Kursu

13 Ekim 2014, Pazartesi, 11:08

Tavşanlı Belediyesi bünyesindeki çalışanları, C sınıfı iş güvenliği uzmanı İkbal Dilek İBİLİ tarafından İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimine aldı… Tavşanlı Belediyesi Kültür Sarayında iki bölümden oluşan eğitimle ilgili Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa GÜLER; “Ülkemizde sıkça rastlanan iş kazaları ile ilgili olarak tedbirlerini alma, önleme ve sağlıklı çalışma ortamları hakkında bilinçlendirme adına personelimizi iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimine tabi tuttuk… Eğitimin sonunda sınava tabi olan personelimiz katılım sertifikası almaya hak kazandı. Bu eğitimin yanı sırada sağlık taramasından geçen çalışanlarımızla birlikte bilinçli ve sağlıklı olarak bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da halkımıza hizmet noktasında kol kola çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Detaylı Bilgi
Vatan İSG

Herşey Kaliteli Hizmet İçin

13 Ekim 2014, Pazartesi, 11:05

Yapılanma sürecini hızla sürdüren ve bu yolda çok önemli mesafe alan Ordu Büyükşehir Belediyesi, bu süreç içerisinde daha kaliteli hizmet verebilmek adına çalışan personeli için ilk eğitim seminerini düzenledi. Seminere Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan toplam 171 taşeron işçi katıldı. Ordu Büyükşehir Belediyesi İnsan kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’nca organize edilen ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen seminer de personel, iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilinçlendirilerek, iş kazalarının önüne geçilmesi ve vatandaşa daha iyi hizmet sunulması amaçlandı. Seminere eğitimci olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Özgür Sezen katıldı.

Detaylı Bilgi

Copyright © 2021 | Vatan İş Sağlığı ve Güvenliği | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Teknoloji | www.cogen.com.tr